راهنمای خرید تستر کابل شبکه

تجهیزات تستر کابل و آنالیزر شبکه برای تست و آنالیز انواع شبکه ها مورد استفاده قرار می گیرد، با استفاده از این ابزار حرفه ای به راحتی می توان شبکه را مورد بررسی قرار داد تا در صورت هرگونه مشکل احتمالی سریعا به رفع آن اقدام نمود، این ابزارها علاوه بر بررسی اختلالات شبکه وعیب یابی آن میتواند پیشامدهای احتمالی قبل از وقوع بررسی و برطرف نماید.ابزارهای تست و آنالیز انواع مختلفی دارند که در این مقاله قصد داریم معرفی و مورد بررسی قرار دهیم با ما همراه باشید.

بهترین تستر شبکه

راهنمای خرید بهترین تستر شبکه

راهنمای  خرید تستر شبکه

برای کار کردن با تستر کابل شبکه؛ بهتر است در ایتدا با نحوه عملکرد هر کدام از آنها آشنا شوید.از این رو بهتر است مواردی که در راهنمای تستر کابل شبکه است بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

اولین چیزی که در رابطه با انواع تسترهای شبکه  لازم است بدانید این است که هر تستر دارای دو قسمت می باشد به این صورت که یک  قسمت آن به پریز شبکه و سر دیگر آن به کابل شبکه متصل می گردد تا بتواند کابل را مورد بررسی قرار دهد، بطورکلی تستر شبکه وسیله الکترونیکی می باشد که برای اندازه گیری رسانایی دو سر کابل مورد استفاده قرار می گیرد، در نهایت میدان مغناطیسی بوجود آمده نمایانگر مجموعه ای از پارامترها می باشد، یعنی هر پارامتر مشخص می کند مشکل یا ایرادی در کابل شبکه وجود دارد یا خیر.

تستر کابل شبکه چیست؟

تستر کابل شبکه یک دستگاه الکترونیکی است که سیگنالهای موجود برای سیمکشی صحیح را بررسی و اندازه گیری میکند. بطور کلی می توان گفت تستر کابل شبکه، برای آزمایش اتصال فیزیکی  شبکه  ابتدا جریانی را به سیم فرستاده و سپس سطح آن را اندازه گیری می نماید. این تست فیزیکی نامیده می شود.

یک تستر شبکه کابل قابل اعتماد قادر به عیب یابی و کمک به شناسایی مشکلات کابل و مشکلات اتصال است. برای اینکه به شما کمک کنیم که بهترین تستر کابل شبکه را برای استفاده خود پیدا کنید در این مقاله با ما همراه باشید.

تستر کابل شبکه چه می کند؟

تستر کابل دستگاهی است که برای تست استحکام و اتصال نوع خاصی از کابل یا سایر مجموعه های سیمی مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلف  از تستر کابل شبکه  وجود دارد. هر کدام از آنها می توانند نوع خاصی از کابل یا سیم را آزمایش کنند (برخی می توانند انواع بیشتری از کابل یا سیم را ارزیابی نمایند).

بهترین دستگاه تستر برای آزمایش سیم کشی کابل شبکه

با اطمینان می توان گفت که تستر کابل شبکه کاربردی ترین ابزاری است که برای بررسی و ارزیابی سیم کشی کابل شبکه استفاده می گردد. این به این دلیل است که تسترها می توانند اتصالات الکتریکی را که از طریق شبکه سیم به طور دقیق اجرا می شوند، شناسایی و تأیید کنند.

انواع تستر کابل شبکه چیست؟

انواع مختلف کابل ها به شرح زیر می باشد و به همین صورت تستر های مرتبط با خود را دارند :
کابل های رده (CAT3)، رده 5 (CAT5) و رده 6 (CAT6).
جفت کواکسیال، سه محوری و پیچ خورده.
RG6 و RG11.
فیبر نوری، کانال فیبر و IEEE 1394.
گذرگاه سریال موازی، سریال و جهانی (USB)
رابط سیستم کامپیوتری کوچک (SCSI) و گذرگاه رابط همه منظوره (GPIB)

تستر شبکه و کابل کواکسیال
یک تستر کابل کواکسی میتواند پریزها و کابل های کواکسی که برای اتصال از ارائه دهنده اینترنت کابلی شما استفاده می شود را تست و آزمایش نماید. این تست به افراد کمک می کند تا قبل از اتصال مودم، بتوانند تشخیص دهند که آیا سیم کشی کواکس یا پریز مربوطه دارای مشکل یا اختلالی میباشد یا خیر.

تستر شبکه فلوک مدل MS2-POE

تستر کابل شبکه ساده
معمولاً یک تستر کابل شبکه ساده یک تستر اولیه و یک دستگاه قابل حمل است که با باتری کار می کند. این دستگاه به طور معمول دارای یک منبع تغذیه، یک یا چند نشانگر ولتاژ، تنظیمات سوئیچینگ یا اسکن و تعدادی کنترل بر روی هر سیم سیم است. یک تستر کابل همچنین ممکن است یک میکروکنترلر و نمایشگر برای خودکار کردن فرآیند تست و نمایش نتایج آزمایش، به ویژه برای کابل‌های چند رسانا داشته باشد.

تستر کابل را می توان به دو سر کابل به طور همزمان متصل کرد یا منبع جریان و نمایشگر تست را از هم جدا کرد تا جریان به یک سر کابل تزریق شود و نتایج در انتهای دیگر نمایش داده شود. هر دو قسمت این تستر دارای کانکتورهای سازگار با کابل شبکه هستند. همانطور که قبلا ذکر شد، برای اطمینان از وجود تمام اتصالات مورد نیاز و عدم وجود اتصالات ناخواسته در کابل مورد آزمایش، از یک تستر کابل استفاده می شود. برای شرایط مختلف از اصطلاحات مختلفی استفاده می شود. به عنوان مثال، اگر یک اتصال مورد نظر قطع شود، به این حالت باز می گویند. اگر یک اتصال ناخواسته رخ دهد، اتصال کوتاه نامیده می شود. اگر اتصال به محل اشتباه برود یا به عبارتی اتصال دارای دو عیب باشد، باز بودن به اتصالات مورد نظر و صحیح و اتصالات نامناسب به آن سیم کشی یا معیوب می گویند.

بطورکلی ارزیابی در دو مرحله انجام می شود. مرحله اول که تست عمومی نامیده می شود، تأیید می کند که همه اتصالات مورد نیاز در محل قرار دارند. مرحله دوم که تست کوتاه نام دارد، اتصالات ناخواسته را بررسی می کند.

نحوه تست و اندازه گیری

قطعات RS طیف گسترده ای از ابزارهای تست و اندازه گیری را ارائه می دهد که در کارهای الکتریکی و الکترونیکی زیادی استفاده می گردد. بطور کلی تست الکتریکی یک روش حیاتی برای هر محصولی است که از برق استفاده می نماید.

تجهیزات تست و اندازه گیری نشان می دهد:

تشخیص اختلال ایجاد شده از بارگذاری بیش از حد مدارها یا تجهیزات الکتریکی

پیدا کردن عاملی که موجب خطرات احتمالی شوک الکتریکی و خطرات آتش سوزی می گردد

شناسایی راحتتر هر گونه کار الکتریکی معیوب در سیستم

یکی از عللی که باعث میشود ضرورت ابزارهای اندازه گیری دقیق را اثبات می کند این است که اگر خطاهای اندازه گیری جریان الکتریکی وجود داشته باشد و بموقع تشخیص داده نشود می تواند بسیارهزینه بر باشد. استفاده از ابزارهای اندازه گیری موجب صرفه جویی در زمان و هزینه میگردد وهمچنین به کیفیت محصولات بهبود می بخشند.

انواع واحدهای اندازه گیری جریان الکتریکی
واحدهای اندازه گیری می تواند شامل موارد زیر باشد:

انرژی – ژول (J)
توان – وات (W)
نیروی محرکه الکتریکی – ولت (V)
قدرت میدان الکتریکی – ولت بر متر
مقاومت الکتریکی – اهم (Ω)
رسانایی الکتریکی – زیمنس (S)
ظرفیت – فاراد (F)
شار مغناطیسی – وبر (Wb)
چگالی شار مغناطیسی – تسلا (T)
اندوکتانس – هنری (H)
قدرت میدان مغناطیسی – آمپر بر متر
نیروی حرکتی مغناطیسی – آمپر (A)

تستر کابل شبکه حرفه ای
تسترهای شبکه دستگاه هایی هستند که برای اندازه گیری و آزمایش اتصالات LAN موجود طراحی شده اند. تسترهای LAN یکی از تجهیزات ضروری برای هر نصب کننده شبکه میباشند که. در هر مواقعی حتی در حال عیب یابی یک اتصال موجود یا در حین نصب اتصالات کابل جدید، تستر کابل درحال بررسی کیفیت سیگنال میباشد و دقیقاً کابل ها یا هسته هایی که نیاز به توجه دارند راشناسایی مینماید. آنها همچنین می توانند برای تأیید اتصالات مورد استفده قرار گیرند.

تستر شبکه چگونه کار می کنند؟

تستر کابل شبکه یک دستگاه الکترونیکی است که ولتاژ(جریان) بین دو سر کابل را اندازه گیری نموده و همچنین سیگنال را برای سیم کشی صحیح بررسی و اندازه گیری می کند.

دو روش رایج برای آزمایش اتصال وجود دارد:

تستر جریانی را به سیم می فرستد و سطح آن را اندازه گیری می کند. این تست تداوم نامیده می شود.
تستر یک جریان و یک ولتاژ را به پایین اتصال ارسال می کند و پس از تست و اندازه گیری، ولتاژ و جریان مقاومت آن را محاسبه می کند.

کاربردهای معمولی تستر کابل شبکه
تستر کابل شبکه برای داده های مختلفی که می توانند از طریق کابل های داده شبکه اترنت منتقل شوند نیز مورد استفاده قرار گیرد .

همپنین تسترها برای تست کابل های Cat 3C، Cat5، Cat5e، Cat6، Cat6a، Cat6e، Cat 7 کامپیوتر مناسب هستند.

بعلاوه می توان از آنها برای تست و تایید نصب صحیح خطوط تلفن، انواع کابل های نصب شده RJ45، کابل های LAN و برخی از مدل ها حتی کابل های کواکسیال استفاده کرد.

کدام برند بهترین و دقیق ترین تستر شبکه را تولید می کند؟

بهترین برندهای بازار مانند Fluke Networks  در تولید تسترهای کابل شبکه پیشرفته تخصص دارند. این دستگاه ها بسیار دقیق هستند اما ممکن است بسیار گران باشند. توصیه متخصصین آزما شبکه  پس از سالها تست و آزمایش و کسب تجربه فراوان این است که برای تست انواع کابل ها بهترین گزینه استفاده از محصولات با کیفیت فلوک نتورکز میباشد.

اطلاعاتی که توسط تسترهای کابل شبکه بدست می آوریم:

تست دقیق و کامل لایه فیزیکی شبکه شامل کابل، سوکت کیستون، پچ پنل، پچ کابل
تأیید تجهیزات شبکه پسیو اصلی یا غیر اورجینال از جمله کابل، کیستون، پچ پنل، پچ کابل
استخراج متراژ دقیق کابل کشی‌ها گزارش اشکالات اتصالات پچ‌پنل و کیستون
گزارش قطع بودن یا ضعیف بودن نحوه اتصال رشته‌های کابل به کیستون
گزارش وجود نویز و محل دقیق آن در مسیر کابلکشی
گزارش وجود کشش یا خمش بیش از حد و محل دقیق آن در مسیر کابلکش
گزارش میزان خلوص مس بکار رفته در کابل شبکه تست مقاومت و میزان رسانایی کابل

تستر فلوک چیست؟
خط تست های الکتریکی Fluke به متخصصان برق و تعمیر و نگهداری امکان عیب یابی و جلوگیری از مشکلات الکتریکی را می دهد. آنها دقیق، ایمن و آسان برای استفاده هستند.

فلوک نتورکز چیست؟
Fluke Networks ابزارهای تخصصی را برای آزمایش کابل کشی ساختاری، تحلیل شبکه های گسترده و نظارت بر شبکه ارائه می دهد.

تست فلوک در شبکه چیست؟
تست Fluke مجموعه ای از آزمایش ها و اندازه گیری های صنعتی برای پیوندهای فیزیکی است که با تسترهای Fluke مانند آنالیز کابل شبکه Fluke انجام می شود که می تواند اطلاعات “Pass” یا “Fail” را مطابق با استانداردهای صنعت ارائه دهد.

بهترین بخش تست فلوک افزایش 33 درصدی عملکرد شبکه با کسری از هزینه است. این موضوع همچنین عمر دستگاه های فعال مانند سرورهای شبکه، کارت های شبکه، سوئیچ ها، روترها، فایروال ها، دوربین ها و تجهیزات مخابراتی را افزایش می دهد. اجرای تست های شبکه در شبکه شما مهم به نظر می رسد. تست های فلوک برای اطمینان از عملکرد اتصالات یا اتصالات، انواع اتصالات و کابل های فیبر نوری و ارائه اطلاعات کامل در مورد کابل ها، فیبر نوری و گره ها (کی استون و سایر تجهیزات شبکه) به متخصصان و تکنسین ها انجام می شود.

تاریخچه Fluke Networks
Fluke Networks در سال 1992 به عنوان شعبه FLUKE تاسیس شد. در سال 2000 شرکت به عنوان شعبه مستقل از فلوک جدا شد. از آن زمان، درآمد شرکت همچنان در حال رشد بوده است و موقعیت رهبری خود را در دستگاه های تست مخابراتی کلاس بالا تضمین می کند. Fluke Networks ابزارهای تخصصی خود را به منظور تست و آزمایش کابل کشی ساختاری ، تحلیل شبکه های گسترده و نظارت بر شبکه ارائه می دهد.

Fluke Networks به‌عنوان یکی از معدود شرکت‌ها، ابزارهایی با دقت کلاس IV برای تأیید نصب‌های cat.7 تولید و عرضه میدارد. در میان تمامی شکتهای مخابراتی، این شرکت طیف گسترده ای از آنالایزرها را ارائه می دهد که امکان بازرسی دقیق ترافیک شبکه و کشف دستگاه های نصب شده را فراهم می کند. تحلیلگرهای نرم‌افزار و سخت‌افزار می‌توانند شبکه‌های WAN را تأیید و رتبه‌بندی کنند و روی استانداردهای ATM، Frame Relay، PPP، HDLC، SONET کار کنند.

پیشنهاد Fluke Networks شامل موارد زیر است:
ردیاب های کابلی
تسترهای مس
تست کننده های الیاف
آنالایزرهای کابلی
ابزار صدور گواهینامه برای شبکه های مس و فیبر
آنالایزرهای LAN
آنالایزرهای WAN
آنالایزرهای WLAN
راه حل های نظارت و مدیریت WAN

اطلاعات تکمیلی در این زمینه : ایران فلوک نمایندگی رسمی فلوک در ایران

بهترین تستر کابل شبکه  ( بهترین تستر شبکه )

تستر کابل شبکه یک دستگاه پیشرفته مخابراتی است که به طور خاص برای آزمایش و اطمینان یافتن از اتصالات کابل مورد استفاده قرار میگیرد. بنابراین، این ابزار برای تکنسین‌های شبکه، آزمایش‌کنندگان شبکه، آزمایش‌کنندگان تأیید کابل و سایر زمینه‌های کاری مرتبط بسیار ضروری است.

جدای از موارد ذکر شده، این ابزار برای صاحبان خانه نیز ضروری است، زیرا می تواند در درجه اول به جلوگیری از مشکلات شبکه کمک کند و اتصالات سیم ها و کابل کشی های خانگی را بررسی نماید.

بطور صریح بیان می گردد که تستر های زیادی در بازار وجود دارد و هر تست اطلاعاتی را بر اساس سازنده ارائه می دهد اما یکی از بهترین تستر های دنیا تستر های مربوط به کمپانی فلوک نتورکز می باشد.

فروش تستر کابل شبکه

شما کاربران گرامی میتوانید منصفانه ترین قیمت تستر شبکه را از بین صدها فروشگاه درایران فلوک یافته و از لحاظ قیمت مناسب و گارانتی مورد مقایسه قرار دهید تا با فراغ بال واطمینان خرید خود را انجام دهید.

توصیه نهایی  :

اگر به دنبال یک سبک مدرن و کامل از تسترشبکه هستید، بنابراین بایستی هزینه کنید. زیرا تسترهای شبکه حرفه ای قیمت بیشتری نسبت به سایر برندها دارند. زیرا این قیمت های بالا در این نوع برند ،به دلیل مزایایی است که سایر تسترها ندارند.

امروزه تجهیزات فلوک نتورکز طرفداران بسیاری را در سراسر دنیا و همچنین در ایران دارد. شما  میتوانید جهت مشاوره و خرید و دریافت قیمت انواع تجهیزات Fluke Networks از طریق تماس با ما در ارتباط باشید.

A network cable tester is a revolutionary device specifically made for testing the capability and reliability of cable connections. Thus, this gadget is a must for network technicians, network testers, cable verification testers, and other related work fields.

Aside from the said lines of work, this tool is also essential for homeowners, as it can primarily help prevent network problems and aptly maintain household cord connections.

بهترین تستر شبکه

بهترین تستر شبکه

Now, a dependable cord network tester is capable of troubleshooting and helping you identify cable problems and connectivity issues. To help you find the best network cable tester for your use, I’ve outlined and listed some of the testing products that I’ve worked with.