هدروم کابل شبکه

هدروم کابل شبکه اصطلاحی است که اغلب در صنعت تولید کابل شبکه برای توصیف عملکرد سیستم کابل کشی استفاده می شود. این مقدار را با واحد دسی بل اندازه گیری می کنند درواقع هدروم کابل شبکه اصطلاحی است تخصصی که به میزان پارامتر های فیزیکی آن کابل بستگی مستقیمی دارد. و این پارامتر را متخصصین شبکه به عنوان مقداری تعیین کننده برای درجه کیفیت کابل شبکه می شناسند.

هدروم کابل شبکه

هدروم کابل شبکه چیست؟

هدروم چیست؟

در تست فلوک با دو کلمه Next و Headroom برخورد می کنیم که مفهوم آن ها به شرح زیر است:

نکست یا Next مهم ترین عامل نویز در  کابل شبکه بوده و بر اساس واحد دسی بل (dB) اندازه گیری می گردد. افزایش مقادیر نکست next در نمودارهای تست فلوک، با کیفیت بالای کابل رابطه مستقیمی دارد.

این پارامتر که براساس crosstalk اندازه گیری شده در کابل شبکه است همان پارامتر next را نمایش می دهد.هدروم یا Headroom به کمترین مقدار محاسبه Next  گفته می شود. کابل هایی که تست پرمننت را با هدروم بالای ۵ پاس کنند دارای هدروم مناسبی هستند.

تحلیل پارامتر های تست فلوک را در لینک زیر بخوانید

پارامتر های تست فلوک

سوال :آیا headroom هدروم کابل شبکه  فقط براساس پارامتر next می باشد؟

پاسخ:خیر،هدروم کابل شبکه می تواند علاوه بر پارامتر next برا اساس پارامترهای دیگر تست فلوک از قبیل Return loss یا PS ACR نیز ارایه گردد.

جهت آشنایی بیشتر با ابن موضوعات نیاز است تکنسین های شبکه یا تولید کنندگان کابل شبکه ،مشاوران ،ناظران  و…دوره آموزشی فلوکFlukeNetworks   CCTT را حتما بگذارنند.

جهت برگزاری کلاسهای آموزشی با ما درتماس باشید یا از طریق لینک ثبت نام دوره های آموزشی اقدام نمایید

آزما شبکه ایرانیان(ایران فلوک)